Testování dětí v ZŠ, leden 2022

Preventivní antigenní testování a trasování ve školách od ledna 2022
Vážení rodiče, od ledna pokračuje preventivní antigenní testování ve školách.

Od 3. do 16. ledna se testuje dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek.

Od 17. ledna pak probíhá testování jednou týdně, a to v pondělí. Testování se týká dětí a žáků, jak neočkovaných, tak očkovaných i těch, kteří prodělali nemoc. V případě, že dítě nepodstoupí toto testování, je třeba, aby během celého dne mělo nasazenou roušku. Pokud je starší 15 let, nosí respirátor.

Co dělat, pokud má vaše dítě pozitivní antigenní test?
Pokud vyjde vašemu dítěti antigenní test pozitivní, není třeba kvůli žádance kontaktovat praktického lékaře. Škola vás bude informovat, jakým způsobem bude vašemu dítěti vystavena žádanka. Existují dvě možnosti:
1. Dostanete SMS zprávu s číslem eŽádanky. Po obdržení této zprávy půjdetena libovolné odběrové místo, které provádí PCR testy na základě žádanky. U některých míst je třeba nejdříve rezervovat termín.

2. Dítě dostane od školy písemné potvrzení o pozitivním výsledku
antigenního testu. Toto potvrzení donesete na libovolné odběrové
místo, které provádí PCR testy na základě žádanky. U některých
míst je třeba nejdříve rezervovat termín. Potvrzení, které
obdržíte od školy, není certifikátem použitelným pro přístup ke
službám a akcím nebo pro cestování.

Co dělat, pokud je výsledek PCR testu pozitivní?
Pokud je výsledek PCR testu vašeho dítěte pozitivní, kontaktujte praktického lékaře pro děti a dorost. Následně vás bude kontaktovat krajská hygienická stanice nebo budete vyzváni k sebetrasování.
Nově platí povinnost nahlásit škole pozitivní výsledek PCR testu vašeho dítěte, ať už se jedná
o testování ve škole nebo například nákazu v rámci rodiny.


Co se stane, když vyjde spolužákovi pozitivní antigenní test?
Pokud se tak stane během pondělního testování, pozitivní dítě se již nezúčastní výuky. Ostatní ve škole zůstávají.
Pokud je některý z žáků pozitivní v rámci čtvrtečního antigenního testování, nastupuje celá třída tzv. režim test-to-stay. To znamená, že každý den podstoupí všichni spolužáci antigenní test, a to až do doby, kdy původně antigenně pozitivní dítě obdrží negativní výsledek PCR testu. Pro celou třídu v tu dobu platí speciální režimová opatření – nošení roušky u žáků mladších 15 let, nošení respirátoru u starších 15 let, oddělená toaleta, při jídle rozestup alespoň 1,5 metru od ostatních a děti jsou oddělené od dalších žáků.

 

zpět

Kde nás najdete?

Základní škola a mateřská škola Louka

Louka 52
Louka nad Veličkou 69676
IČO: 75023768

Kontakt

tel. 518 338 153

mob. 603 443 901

email: zs.louka@seznam.cz